BIÇAKÇI NAİM ANTAKYA - Antakya, Hatay

Harita Konum

Yeni Camii, Dokumacılar Çarşısı No:17 D:20, 31060 Antakya/Hatay

Hatay / Antakya

Haritalarda Aç

Mail Gönder

Firma Resimleri

Firma Hakkında

1948’den bu yana Antakya Uzun Çarşı’da, “Bıçakçı Naim” ismiyle hizmet eden işletme, Orta Doğu’ya açılmayı başardı.

Antakyalı iki kardeş, babalarından devraldıkları el işi üretim yapan bıçak dükkanını büyüterek, geleneksel yöntemlerle sürdürdükleri mesleklerinde Orta Doğu pazarına açıldı. Babalarından kalan bıçak dükkanını genişleterek, ürünlere kalite ve estetik katan Necati ve Necmi Mazmanoğlu kardeşler, Mısır, Katar ve Suudi Arabistan başta olmak üzere birçok Orta Doğu ülkesine el yapımı bıçak, kebap şişi, paslanmaz zırh, döner bıçakları ve et kıyma makinesi pazarlıyor.

Yurt dışına aylık 3 bin el yapımı bıçak, 10 bin kebap şişi ve 2 bine yakın diğer kesici aletlerle et kıyma makinesi satan Mazmanoğlu kardeşler, babalarından devraldıkları işi sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Necati Mazmanoğlu, yaptığı açıklamada, “Bıçakçı Naim Usta” olarak bilinen babasının tarihi Uzun Çarşı'daki dükkanında, yıllarca el emeği ile bıçak yaptığını söyledi.

-Bıçaklar, el yapımı paslanmaz çelikten-

Kardeşi Necmi ile mesleğin inceliklerini küçük yaşlardan itibaren bizzat çalışarak öğrendiklerini anlatan Mazmanoğlu, 31 yıl önce babasının ölümü ile işin başına geçtiklerini belirtti.

Teknolojiyle beraber artan fabrikasyon bıçakların, kendilerini etkilemediğini, birçok yerde el yapımı bıçakların tercih edildiğini ifade eden Mazmanoğlu, “Bıçaklarımız el yapımıdır, hepsi paslanmaz çelikten imal ediliyor. Bıçak saplarını, portakal, limon ve mandalina ağaçlarından yapıyoruz” dedi.

Mazmanoğlu, bıçakların son derece keskin ve sağlam olması nedeniyle önce yörede, daha sonra yurt içi piyasada tutulduğunu, ardından dışa açıldıklarını ve talebin artmasıyla bu alana yöneldiklerini anlatarak, zamanla işlerin artmasıyla eleman da yetiştirdiklerini kaydetti.

-Mesleği çocuklarımıza da öğrettik-

El emeğiyle ayda yaklaşık 5 bin bıçak imal ettiklerini vurgulayan Mazmanoğlu, şöyle devam etti: “Bıçakların yanı sıra kebap şişi, paslanmaz zırh, döner bıçakları ve et makinesi imalatı yapıyoruz ve bunları Orta Doğu ülkelerine pazarlıyoruz. Normalde üretimimizin yarıya yakınını ihraç ederken, son zamanlarda Orta Doğu’da yaşanan sıkıntılardan dolayı işler ciddi anlamda düşüş gösterdi.”

Mazmanoğlu, bıçak fiyatlarının iç piyasada 3 ile 30 lira arasında değiştiğini söyledi. Mesleklerini çocuklarına da öğrettiklerini aktaran Mazmanoğlu, çocuklarının eğitim hayatına devam ettiğini ancak el yapımı bıçak üretme işine girmek isterlerse, kardeşiyle birlikte gelecekte işlerini memnuniyetle onlara devredebilirler.-HER TÜRLÜ ET KIYMA MAKİNESİ

-BIÇAK MAKAS TAMİRİ YAPILIR

-HER TÜRLÜ PASLANMAZ BIÇAK 

-ŞİŞ İMALATI ET KIYMA 

-KÜNEFE KIRMA MAKİNELERİ İMALATI

-SATIR VE DÖNER BIÇAKLARI İMALATI

-ELEKTRİKLİ DÖNER KESİM MAKİNELERİ

-KAPI KİLİT VE KOLLARI MALZEMELERİ SATIŞI

Firma Videoları

Firma Yorumları

isacotur Blog
8 Ağustos 2021 , Pazar 13:00:12

⭐️Başkentte Hatay Tanıtım Günlerinde ????Bıçakçı Naim Ustanın Standı Büyük İlgi Gördü ⭐️Bıçak Ustaları https://isacoturoglu.com.tr/yorum/hatay-gunlerinde-bicakci-naim-standi-buyuk-ilgi-gordu.html


Yorum Yazmak İstermisiniz?