İdlib şehitlerinin dokunaklı hikâyeleri
img
Hatay

İdlib şehitlerinin dokunaklı hikâyeleri

Tarih 24 Mayıs 1993.

Malatya'dan usta birliklerine gitmek için sivil iki midibüsle yola çıkan silahsız 33 askerimiz, terör örgütü PKK'nın hain saldırısı sonucu şehadete erdi. Elazığ-Bingöl karayolunda Bingöl'e 13 kilometre mesafede yaşanan saldırıdan bu yana en çok şehidi üç gün önce, yani 27 Şubat 2020'de verdik. (15 Temmuz hariç) O yüzden bu tarihi asla unutmayın.

Zira bu büyük ülke, bu aziz vatan, şehitlerin kanlarıyla kurulduğu gibi onların mücadelesinin yüzü suyu hürmetine bekasını temin edegelmiştir hep. O nedenledir ki bu yazı, bu köşede sıklıkla okuduğunuz 'İdlib Sarmalı' meselesinin askeri, stratejik, istihbari ve politik açmazlarına odaklanmayacak. Şehitlerimize; orantısız güç kullanımı ile kalleşçe yapılan bir hava saldırısında hayatını kaybeden askerlerimize ayrılacak. Elbette hikâyelerine erişebildiğimiz oranda…

Afyonkarahisarlı Yüzbaşı Süleyman Şahin (35) bunlardan biri. Şehidimizin ailesi Dinar'da yaşıyor. Ancak o İdlib'de göreve gidince, anne-babası torunlarına bakmak için Ankara'ya gitmişlerdi. Acı haberi de burada aldılar. Bir diğer İdlib şehidimiz Piyade Teğmen Bayram Olgun Konyalıydı ve 26 yaşındaydı.


İlginizi Çekebilir

Etiketler