BAŞKAN YAVUZ; “MUHTARLAR GÜNÜNÜN 193. YILI KUTLU OLSUN”
img

BAŞKAN YAVUZ; “MUHTARLAR GÜNÜNÜN 193. YILI KUTLU OLSUN”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 19 Ekim Muhtarlar Gününün 193. Yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.


“Muhtarlık, fedakârlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir” diyen Başkan Yavuz yaptığı açıklamada; “Muhtarlarımız, seçildikleri görev yerlerinde halkımıza hizmet etme görevini büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.

Halkımızın teveccühü ile seçilerek, vatandaşlarımız ile Devletimiz arasında bir köprü vazifesi görmektedir.

Muhtarlarımız, mülki amirleri ve yerel yönetimleri ile mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda sorunlarını çözüme kavuşturmada bir çözüm ortağı olduğu gibi çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi de yerine getirmektedirler. 

Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinç hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetinde olarak, milletimizi ve devletimizi temsil etmektedir.

Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, Türkiye coğrafyasında ilk defa 2. Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve çalışmaya başlamış olan ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. 

En kaliteli hizmetin, hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırılmasında önemli bir mihenk taşı olan Muhtarlarımıza, Kırıkhan Belediyesi olarak hak ettiği değeri vererek, halka hizmet etmeleri yolunda tüm mahalle muhtarlarımızla diyalogumuzu sürdürmekte ve halkımızın ortak sorunlarını birlikte çözüme kavuşturmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Halkımıza hizmet yolunda her zaman muhtarlarımızla birlikte yürüyeceğimizi bir kez daha tekrarlarken, demokrasimizin çekirdeği olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününün 193. Yılını en içten duygularımla kutlar, tüm muhtarlarımıza aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk dolu yaşam temennisiyle çalışmalarında başarılar dilerim.” Dedi.


İlginizi Çekebilir