TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ HERKES EVİNİN ÖNÜNÜ SÜPÜRÜRSE BÜTÜN ŞEHİR TEMİZ OLUR.
img

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ HERKES EVİNİN ÖNÜNÜ SÜPÜRÜRSE BÜTÜN ŞEHİR TEMİZ OLUR.

Hatay’ın  Reyhanlı  İlçesinde bulunan  Tayvan Kültür Merkezi  Kurulduğu günden beri Temizlik ve Çevre konusunda hassasiyetini bu seferde  Reyhanlı  Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerini  Çalışmasını gerçekleştirdi. 

Reyhanlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, temizlik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Ekipler, çöplerin kaldırılmasından, cadde ve sokakların yanı sıra  Tayvan Kültür Merkezi Etrafında bulunan  Yıkılmış inşaat çöpleri ve balyozları temizleyerek çevrede bulunan aparatman sakinlerinin Rahatsız oldukları çevre kirliliğini ortadan kaldırarak, Sabah saatlerinde cadde ve sokakların süpürülmesi ile başlayan temizlik çalışmaları geç saatlere kadar devam etti.  Rutin çöp toplama işleminin yapılmasından sonra, çöp konteynerleri yıkayarak halk sağlığını tehdit edici unsurları ortadan kaldırıyor. Tayvan Kültür Merkezi Temizlik çalışmalarıyla sürekli olarak adından söz ettiren, temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturmak için yaptığı çalışmaları ile Reyhanlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından mahallelerin cadde ve sokakları temizleyerek,hijyenik hale getiriliyor. Günlük olarak yapılan temizliğin yanı sıra haftanın iki günü yapılmaya başlanılan toplu temizlik çalışmalarına beraber 

Sabah saatlerinde başlayan toplu temizlik çalışmalarında ilk olarak temizlik işçileri yaya olarak sokakları süpürdü. Süpürme çalışmaları sonrası çöp toplama araçlarıyla çöpler toplandı. Daha sonra ise süpürme ve yıkama araçları sokaklara girerek ilçenin ara cadde ve sokaklarını temizledi.

Çok sayıda temizlik işçisini sokak içerisinde gören vatandaşlar pencere ve balkonlara çıkarak temizlik çalışmalarını incelediği sırada  bir yandan da Kepçe ve Kamyonlarla çevre kirliliğine sebep olan çöpler toplanarak.Hijyen ortamı saglandı.

Reyhanlı  belediyesi Temizlik işleri yetkilileri,

"Temizlik ekiplerimiz sıkı çalışıyor"

Temizlik ekiplerinin mesai zamanı gözetmeksizin sürekli çalıştığını belirten , “Temizlik ekiplerimiz gece ve gündüz çalışıyor. İlçenin yoğun yerlerinden başlamak üzere parklardan tuttun da ara sokaklardan kent içerisindeki boş arsalara kadar temizletiyoruz. Girilmedik cadde ve sokak bırakmadan temizlik yapıyoruz. Ekiplerimiz, geceleri de merkezi cadde ve sokaklarda anlık temizlik yapıyor. Semt pazarları yine gece oluşturulan ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Yine gece boyunca çöp toplama araçlarımız çöp konteynerlerini topluyor. Düzenli olarak da çöp yıkama aracımız konteynerleri yıkayarak dezenfekte ediyor” dedi.İlginizi Çekebilir