BAKRAS KALESİ

BAKRAS KALESİ

Yapıldığı ilk dönemlerde Akdeniz ile Ortadoğu'ya açılan önemli bir geçit olan Bakras Kalesi, ´Hatay´-Belen'de bulunmaktadır. Kaleyi, Hatay tatilinizde gezi listenize mutlaka eklemenizi öneririz.

Kalenin inşaat tekniğinden Helenistik döneme ait olduğu anlaşılmaktadır. Çok yüksek bir tepede bulunan Bakras Kalesi, aynı adı taşıdığı Bakras Köyü'nde bulunur ve köyün güneyinden asfalt bir yolla kaleye ulaşılır. Kale girişi tamamen yıkılmış olup, girişinden orta alana ulaşmadan koridorun sağ ve solunda geniş odalar varlığını hala devam ettirmektedir.

Hatay'ın zengin tarihini yansıtan bir yapı olan kalenin çevresinde sayılı otel bulunmaktadır. Bakras Kalesi yakınındaki otelleri internet üzerinden araştırıp rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bakras Kalesi yakınındaki otellerde konaklayarak kaleyi kolaylıkla ziyaret edebilir ve Hatay'ın diğer gezi alanlarına da keşfedebilirsiniz.

Antakya-İskenderun karayolunun 25. Kilometresinden gidildiğinde, batıya ayrılan yoldan devam edip bu istikametten 8 kilometre sonra Belen ilçesindeki Bakras Köyü'ne ulaşabilirsiniz.