ARSUZ PLAJI

ARSUZ PLAJI

Arsuz Plajı'na gitmeyi planlayan gezginler ve tatilciler, plajın yerini merak ediyorlar. Arsuz Plajı, ülkemizin gözde turizm, kültür ve gastronomi kenti Hatay il sınırlarında yer alıyor. Hatay'a yolu düşenlerin yapması gereken ise Arsuz ilçesine doğru yol almak. Arsuz Plajı, İskenderun merkezine oldukça yakın bir konumda. Yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta. Arsuz- Antakya arası ise 45 kilometre.

Arsuz Plajı'na gelmek isteyenler özel araçları, kiraladıkları araçlar ya da toplu taşıma aracılığı ile kolaylıkla ve kısa sürede plaja erişim sağlayabilirler. İskenderun ve Hatay il merkezinden hareket eden minibüsler ile plaja gelebilirler. Özel araç kullananlar ise E91 ve İskenderun Arsuz güzergahı üzerinden Arsuz Plajı'na ulaşabilmektedir. İstanbul- Arsuz arası 1090, Ankara- Arsuz arası ise 840 kilometre olup büyükşehirlerden çok sayıda insan ailesi ile birlikte Arsuz Plajı'na gelmektedir.

Arsuz Plajı ve çevresinde kamp yapmaya uygun doğal sahalar bulunmaktadır. Arsuz Plajı, kamp için herhangi bir ücret almamaktadır. Çadır ve karavan için konaklama yerleri, yürüyüş parkurları, denize girme alanları, duş, soyunma kabinleri, duş, şezlong, elektrik, wi-fi, yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletmeler plaj ve çevresinde vardır. Pansiyonlarda konaklamayı düşünenler için ise plaj yakınlarında kaliteli ve güvenilir tesisler yıllardır hizmet veriyor.